WhatsApp

Türkiye'de Şirket Kurmak

Türkiye'de Şirket Kurmak

Avrupa ile Asya arasında stratejik bir konuma sahip olan Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki pazarlara kolay erişim ile mükemmel iş fırsatları sunmaktadır. Dinamik pazarı, yatırımcı dostu politikaları ve küresel ticaret merkezi konumu, onu dünya çapındaki endüstriler ve yatırımcılar için cazip bir destinasyon haline getiriyor. Türkiye’de işinizi büyütmek, yalnızca geniş bir müşteri tabanına erişmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sizi küresel pazarda başarı için konumlandırır.

Türkiye’de Şirket Kurmak, ekonomik büyümesine ve yatırım fırsatlarına katkıda bulunan çeşitli yönlerde öne çıkmaktadır. Gelişmiş bankacılık ve finans piyasaları, gelişmiş telekomünikasyon, lojistik ve ulaştırma altyapısıyla Türkiye, çeşitli ulaşım modlarıyla kolay erişim sağlamaktadır. Türkiye’nin AB Gümrük Birliği, Dünya Ticaret Örgütü ve OECD’ye üyeliği küresel ticari ilişkilerini güçlendirmektedir. Ülkenin 942 milyar ABD doları tutarındaki ekonomik büyüklüğü ve 10.655 ABD doları düzeyindeki kişi başına geliri, mali gücünü ortaya koymaktadır.​

Türkiye’de Şirket Kurmak ve işletmenizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye'de Şirket Kurmanın Avantajları

İş Yanlısı Kültür
Büyümeyi ve girişimciliği teşvik eden destekleyici bir iş ortamını deneyimleyin.

Doğrudan Yabancı Yatırım
Türkiye’nin yabancı yatırımcılar açısından çekiciliğinden yararlanın.

Gümrük Birliği
Türkiye’nin AB gümrük birliği üyeliği sayesinde ticari muafiyetlerden ve tarifelerden yararlanın.

Lokal Banka Hesabı
Türkiye’de güvenli banka hesapları açın ve çok çeşitli bankacılık hizmetlerine erişin.

Uygun Vergi Ortamı
Türkiye’nin işletmelere yönelik vergi teşvik ve muafiyetlerinden yararlanın.

Türkiye’ye yatırım yapmak, bol fırsatlardan yararlanmak anlamına gelir. Uzmanlığımız ve kişiselleştirilmiş rehberliğimizle size yolun her adımında yardımcı olacağız.

Türkiye’de Şirket Kurma Seçenekleri
Türkiye’de şirket kurma süreci, farklı iş model ve ihtiyaçlara uygun birkaç seçeneği içermektedir. En yaygın tercih edilen şirket türleri ise Limited Şirket, Anonim Şirket yapılanmalarıdır.

Türkiye’de Şirket Kurmak için Minimum Sermaye Nedir?
Türkiye’de şirket kurma işlemleri için belirlenen minimum sermaye miktarı şirket türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, Limited Şirket (Ltd. Şti.) için minimum sermaye miktarı 10.000 TL’dir. Anonim Şirket (A.Ş.) için ise bu miktar 50.000 TL’dir. Bu sermaye miktarları, şirketin kuruluşu için gerekli olan asgari yatırımı temsil etmektedir.

Türkiye’de Lokal Banka Hesabı Açılışı
Türkiye’de Şirketinizi kurduktan sonra GloBridge’in uzman ekibi sizlere Local Banka hesabı açılışı konusunda destek vererek, yatırımlarınızı ve transferlerinizi kolayca yönetmenizi sağlıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında bir şirket kurmak, sadece en güncel yasal mevzuatı tam anlamıyla bilmeyi gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda süreçte yapılan küçük bir hata dahi müşteri için zaman ve para kaybına yol açabilir. GloBridge gibi güvenilir ve profesyonel bir danışmanlık şirketi ile çalışmak yapmak hayati önem taşır, çünkü uzmanlıkları, özel hizmetleri, yasal uyumlulukları, ağ ve bağlantıları ile sürekli destekleri, iş kurma sürecinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını garanti eder.

Türkiye’de Şirket Kurmak için Türkiye’ye gitmeniz gerekmemektedir. GloBridge’in uzman ekibi sizler için gerekli dökümantasyonlar ile birlikte şirket kuruluşunuz online bir biçimde tamamlanmaktadır.

Türkiye’de şirket kurma seçeneklerinden biri olan “LTD” (Limited) yapısı, genellikle sınırlı sorumluluk sağlayan bir şirket türü olarak bilinir.Türkiye’de LTD şirket yapısı ile Şirketinizi Kurabilir, işinizi yönetebilirsiniz.

Türkiye’de şirket kurmanın maaliyeti yapılacak iş koluna göre değişkenlik göstermektedir. GloBridge olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve en uygun maaliyetli olacak şekilde şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.