WhatsApp

Estonya'da Şirket Kurmak

Estonya'da Şirket Kurmak

Kuzey Avrupa’da yer alan ve Rusya ile Letonya ile sınırı olan Estonya, dünya çapındaki startup’lar için gelişen bir merkez sunan, heyecan verici ve canlı bir teknoloji başkenti haline geldi. Yüksek teknoloji ekosistemi ve elverişli yatırım ortamıyla estonya, girişimcilere inovasyon devriminin bir parçası olmaları için heyecan verici bir fırsat sunuyor.

Başkent Tallinn, kişi başına düşen startup yoğunluğunun en yüksek olduğu ve girişimciliğe yatkın bir nüfusa sahip olduğu Avrupa’nın Silikon Vadisi unvanını gururla taşıyor. Estonya’daki dikkate değer başarılı girişimler arasında önde gelen bir araç çağırma ve ulaşım platformu olan Bolt, güvenilir bir çevrimiçi kimlik doğrulama hizmetleri sağlayıcısı olan Veriff ve dijital ödemelerde devrim yaratan yenilikçi bir fintech şirketi olan Wise yer alıyor. Bağlantılı çevrimiçi topluluğu ve minimum bürokratik kısıtlamalarıyla Estonya, işletmelerin gelişmesi ve teknolojik öncünün parçası olması için heyecan verici bir ortam sağlıyor. Misafirperver atmosferi ve hızlı büyümesi, burayı yenilik ve yeni iş girişimleri arayan girişimciler için ideal bir destinasyon haline getiriyor. Estonya’da Şirket Kurararak bütün bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Estonya’da Şirket Kurmak ve işletmenizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estonya'da Şirket Kurmanın Avantajları

Vergi Avantajları
Estonya’da şirket kurmak benzersiz bir vergilendirme yöntemi sunarak, yıl sonunda temettü dağıtımları olmaz ise kurumlar Estonya şirketiniz yıl içi elde ettiği kardan herhangi bir vergi ödemeyecektir. Bu da kazandığınız parayı tekrar şirkete yatırmanıza olanak tanır.

Tam Çevrimiçi Kayıt süreci
Estonya, iş yapma kolaylığı endekslerinde sürekli olarak üst sıralarda yer alıyor ve iş dünyasının gelişmesi ve büyümesi için ideal koşulları sunuyor. OECD ülkeleri arasında en verimli vergi sistemlerinden birine sahip olduğu kabul edilmektedir.

Avrupa Birliği Pazarına Erişim
Avrupa Birliği’ne üye olan Estonya’da Şirket kurmak, dünyanın en büyük ekonomilerine erişim hakkı vererek Avrupa Birliğinde kesintisiz ticaret ve olanaklara imkan tanıyor.

Elverişli İş Ortamı
Estonya, iş yapma kolaylığı endekslerinde sürekli olarak üst sıralarda yer alıyor ve iş dünyasının gelişmesi ve büyümesi için ideal koşulları sunuyor.

E-ticaret Pazar Yerlerine Erişim
Estonya’da Şirket Kurarak, dünyanın en büyük pazar yerlerinde satış yapabilirsiniz. Shopify, Amazon, Etsy ve diğer birçok E-ticaret Pazar yerlerine ulaşım imkanı sağlar.

Estonya’da PayPal Hesabı Açmak
İngiltere’de Şirketiniz kurulduktan sonra sizlere PayPal hesabı açılışı konusunda destek oluyoruz. PayPal hesabınız açıldıktan sonra PayPal Hesabınıza ödeme alabilir, transferlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Estonya’da Stripe Hesabı Açmak
Estonya’da Şirket Kuruluş süreçleriniz tamamlandıktan sonra Stripe ile kartla ödeme alabilir, işlerinizi kolayca büyütebilirsiniz.

Estonya’da Şirket Kurma Seçenekleri

Estonya’da şirket kurma seçeneklerinden biri olan “OU” (Limited) yapısı, genellikle sınırlı sorumluluk sağlayan bir şirket türü olarak bilinir. Estonya’da OU şirket yapısı ile Şirketinizi Kurabilir, işinizi kurabilirsiniz.

Estonya’da Şirket Kurmak için Minimum Sermaye Nedir?
Estonya’da Şirket Kurmak için Minimum Sermaye 1 EUR’dur ve bu 1 EUR şirket kuruluşu yapılırken ödenmesine gerek yoktur.

Estonya’da Lokal Banka Hesabı Açılışı
Estonya’da Lokal Banka Hesabı açılışı yapılabilmesi için şirket sahiplerinin ve direktörlerinin Estonya’da ikamet ediyor veya Estonya Vatandaşı olmaları gerekmektedir. Fakat GloBridge’in partnerleri olan Estonya dışındaki Lokal Bankalar’da hesap açılışı yapılabilir, ödemeleriniz ve transferlerlerinizi buralardan yönetebilirsiniz.

Estonya’da Online Banka Hesap Açılışı
Estonya’da kurulu şirketinize Amerika, Estonya, İsrail, İngiltere menşeili ülkelerden Online Bankalardan Hesap açılışı yapılabilir, ödemelerinizi ve transferlerinizi buradan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında bir şirket kurmak, sadece en güncel yasal mevzuatı tam anlamıyla bilmeyi gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda süreçte yapılan küçük bir hata dahi müşteri için zaman ve para kaybına yol açabilir. GloBridge gibi güvenilir ve profesyonel bir danışmanlık şirketi ile çalışmak yapmak hayati önem taşır, çünkü uzmanlıkları, özel hizmetleri, yasal uyumlulukları, ağ ve bağlantıları ile sürekli destekleri, iş kurma sürecinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını garanti eder.

Estonya’da Şirket Kurmak için Estonya’ya gitmeniz gerekmemektedir. GloBridge’in uzman ekibi sizler için gerekli dökümantasyonlar ile birlikte şirket kuruluşunuz online bir biçimde tamamlanmaktadır.

Estonya’da şirket kurma seçeneklerinden biri olan “OU” (Limited) yapısı, genellikle sınırlı sorumluluk sağlayan bir şirket türü olarak bilinir. Estonya’da OU şirket yapısı ile Şirketinizi Kurabilir, işinizi kurabilirsiniz.

Estonya’da iki türlü şirket kuruluşu yapılabilmektedir. Bunlar Vekaletname ve E-residency’dir. Estonya’da bulunan ofisimize vekaletname verebilir ve bütün süreçleri Estonya’daki ofisimiz yönetebilir veya Estonya Devletin’den E-residency alınabilir ve şirket kuruluşu bu E-residency ile tamamlanılabilir.

Estonya’da şirket kurmanın maaliyeti alınacak izinlere veya yapılacak iş koluna göre değişkenlik göstermektedir. GloBridge olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve en uygun maaliyetli olacak şekilde şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.