WhatsApp

Bahreyn'de Şirket Kurmak

Bahreyn'de Şirket Kurmak

Bahreyn, verimli kara, hava ve deniz bağlantıları aracılığıyla diğer Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) pazarlarına benzersiz bir erişim sunuyor. Orta Doğu’ya ideal bir giriş noktası olarak hizmet veren Bahreyn, Körfez İşbirliği Konseyi ve daha geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde ticari çıkarları olan büyük kuruluşlar için operasyonel bir merkez haline geldi. Bahreyn, stratejik konumuyla, Körfez İşbirliği Konseyi’nin 1,5 trilyon dolarlık pazarına doğal bir giriş kapısı görevi görüyor ve özellikle bölgenin en büyük pazarı olan Suudi Arabistan’a avantajlı erişim sağlıyor.

Bahreyn, finans sektörünün önemli katkısıyla Orta Doğu’nun en çeşitli ekonomisine sahiptir. Diğer kilit sektörler arasında telekomünikasyon, ulaşım ve turizm yer alıyor. Dünya Bankası’nın İş Yapma Raporu’na göre ülke, vergi ödeme kolaylığı açısından dünyada birinci sırada yer alıyor. Bahreyn, yedi sektörde 18 yüksek değerli kalkınma projesine aktif olarak 30 milyar dolar yatırım yapıyor; bu projeler arasında kentleşmiş alanın %60 oranında genişletilmesi ve Suudi Arabistan ile ulaşım bağlantılarının geliştirilmesi yer alıyor.

Bahreyn’de Şirket Kurmak ve işletmenizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn'de Şirket Kurmanın Avantajları

%0 Vergi Oranları
Bahreyn, kişisel veya kurumlar vergisinin olmadığı, iş dostu bir ortam sunar ve %100 yabancı mülkiyete izin verir. İşletme maliyetleri birçok komşu ülkeden daha düşüktür ve işgücü eğitimlidir.

Altyapı Projeleri
Bahreyn, Bahreyn Uluslararası Havaalanı Modernizasyon Programı, Suudi Geçidi, BAPCO Modernizasyon Programı ve Bahreyn Metro projesi dahil olmak üzere büyük ölçekli altyapı projeleri başlattı. Bu projeler yabancı yatırımcılara yatırım fırsatı sunuyor.

Çeşitlendirilmiş Ekonomi
Bahreyn, Bahreyn Vizyon 2030, Bahreyn Metro Projesi, Suudi Geçidi ve BAPCO Modernizasyon Programı gibi girişimler aracılığıyla ekonomisini çeşitlendirme konusunda önemli ilerleme kaydetti. Hükümet, ekonomiyi canlandırmak ve yatırım çekmek için 30 milyar dolar harcama yapmayı planladı.

Finansal Teknolojiler
Bahreyn, Orta Doğu’nun önde gelen FinTech merkezidir ve fintech firmalarının yeni ürün ve hizmetleri test etmeleri için düzenleyici bir sanal alan sunar. Bahreyn FinTech Bay, finansal teknoloji sektörünün büyümesini desteklemek amacıyla kurulmuştur

Lokal Banka Hesabı Açmak
Bahreyn’de Şirket Kurarak Bahreyn’de Lokal Banka Hesabı açabilir, yatırımlarınızı yönetebilirsiniz. Ülkenin geleneksel bankacılık sistemi istikrarı ve güvenilirliğiyle bilinir.

Oturum İzini
Bahreyn’de Şirket kurarark oturum izni alabilir, vizesiz bir şekilde Bahreyn’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bahreyn'de Şirket Kurma Seçenekleri

Bahreyn’de şirket kurma seçeneklerinden biri olan “WLL” (With Limited Liability) yapısı, genellikle sınırlı sorumluluk sağlayan bir şirket türü olarak bilinir. Bahreyn’de WLL yapı ile şirket kuruluşu yapabilir, 1’den 50’ye kadar şirket ortağını kaydettirebilirsiniz.

Bahreyn’de şirket kurmak için gereken minimum sermaye miktarı Bahreyn’de şirket kurmak için herhangi bir sermaye ihtiyacı yoktur. Fakat bu durum alacağınız izinlere, yapacağınız yatırıma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bahreyn’de Lokal bankada şirket banka hesabı açmak

Bahreyn’de şirket kuruluşu yaparak Lokal Bankalarda banka hesabı açabilirsiniz.

Bahreyn’de şirket kurma, oturum ve bütün süreçlerle ilgili daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında bir şirket kurmak, sadece en güncel yasal mevzuatı tam anlamıyla bilmeyi gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda süreçte yapılan küçük bir hata dahi müşteri için zaman ve para kaybına yol açabilir. GloBridge gibi güvenilir ve profesyonel bir danışmanlık şirketi ile çalışmak yapmak hayati önem taşır, çünkü uzmanlıkları, özel hizmetleri, yasal uyumlulukları, ağ ve bağlantıları ile sürekli destekleri, iş kurma sürecinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını garanti eder.

Bahreyn’de Şirket Kurmak için Bahreyn’e gitmeniz gerekmemektedir. GloBridge’in uzman ekibi sizler için gerekli dökümantasyonlar ile birlikte şirket kuruluşunuz online bir biçimde tamamlanmaktadır.

Bahreyn’de iş kurmak isteyen birçok girişimci için en yaygın seçeneklerden biri With Limited Liability Şirket (WLL) kurmaktır. Limited şirketler, işletme sahipleri ile şirket arasında mali sorumluluğu sınırlayan bir yapı sunar ve bu nedenle girişimciler arasında popülerdir..

Bahreyn’de şirket kurmanın maaliyeti seçilecek alınacak lisans türüne veya yapılacak iş koluna göre değişkenlik göstermektedir. GloBridge olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve en uygun maaliyetli olacak şekilde şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.