WhatsApp

Amerika'da Şirket Kurmak​

Amerika'da Şirket Kurmak

Amerika Birleşik Devletleri, hayallerin gerçeğe dönüştüğü ve iş fırsatlarının sınırsız olduğu gelişen bir ülkedir. Güçlü pazarlar, küresel etki, ileri teknoloji ve birinci sınıf altyapıyla ABD, yeni kurulan şirketlerin ve köklü kuruluşların gelişmesi için benzersiz bir ortam sağlıyor. Nüfusu dünya toplamının %5’inden azını oluşturmasına rağmen Amerikalılar, uluslararası ticarette lider olarak küresel gelirin %20’sinden fazlasını elde etmektedir.

ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya’dan gelen önemli yatırımlarla dünya çapında en yüksek miktarda doğrudan yabancı yatırımı (DYY) çekiyor. FDI Magazine’e göre New York, Houston ve San Francisco gibi büyük ABD şehirleri, denizaşırı yatırım çekme açısından en iyi küresel şehirler arasında yer alıyor. Ayrıca ABD, OECD ortalamasını aşan, sadece yedi gün içinde iş kurmanın kolaylaştırılmış süreciyle dünyada iş yapılması en kolay altıncı yer olarak kabul ediliyor. ABD, yenilikçiliği, girişimciliği ve büyümeyi teşvik eden dinamik ve canlı bir iş ortamı sunuyor. Geniş pazar potansiyeli, küresel nüfuzu, sermayeye erişimi ve çeşitli yetenek havuzuyla ABD, yatırımcılara başarılı ve gelişen işler yaratmaları için çok sayıda fırsat sunuyor.

Amerika’da Şirket Kurmak, işletmenizi Amerika’nın dinamik pazarında etkili bir şekilde büyütmek ve başarıya ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçin.

architecture, building, business-2893844.jpg

Amerika'da Şirket Kurmanın Avantajları

İşte Amerika’da Şirket Kurmanın Avantajları;

Uluslararası Itibar; Amerika’da şirket kurmak, işletmenizin uluslararası sahnedeki itibarını yükseltir ve dünyanın dört bir yanından müşteri ve ortakların ilgisini çeker.

İş Dostu Düzenlemeler; Ülkenin düzenleyici çerçevesi, şeffaf yasalar, yatırımcı korumaları ve güven ve istikrarı aşılayan sağlam bir hukuk sistemi ile ticari büyümeyi teşvik etmek üzere tasarlanmıştır.

Uygun Vergi Ortamı; Amerika’da şirket kurmak, rekabetçi kurumlar vergisi oranlarından yararlanılmayı, işletmelerin finansal performanslarını optimize etmelerine ve büyüme girişimlerine yeniden yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

Pazar Erişimini Genişletmek; Amerika’da Şirket kurmak, güçlü bir tüketici kültürüne sahip olan Amerika pazarına açılmaya, yeni müşterilere erişim sağlayarak işletmelerin faaliyetlerini ölçeklendirmesine ve genişletmesine olanak tanır.

Amerika'da Şirket Kurma Seçenekleri

Amerika’da 2 farklı şirket kurma seçeneği vardır. Bunlar C-Corp ve LLC olarak tanımlanmaktadır. C-Corp şirket yapılanmaları halka arz, yatırım ve diğer büyük ölçekli işletmeler için tercih edilirken LLC Şirket Türü ise Şirket Hissedarları ile şirket arasında tam bağımsız bir hukuki ayrılık sağlamaktadır.

Amerika’da Şirket Kurma Maaliyetleri Nedir?
Amerika’da şirket kurmanın maaliyeti şirket türüne, alınacak izinlere ve diğer etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. GloBridge olarak sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve en uygun maaliyetli olacak şekilde şirket kuruluşlarını gerçekleştiriyoruz.

Amerika’da Şirket Banka Hesabı Açmak
Amerika’da Şirket Kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra Online bir bankadan Amerika’da online banka hesabı açılabilir. Bu banka hesabı ile birlikte ödemelerinizi alabili ve transferlerinizi yönetebilirsiniz.

Amerika’da PayPal ve Stripe Hesapları açmak
Amerika’da Şirket kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra şirketinize ait PayPal ve Stripe hesaplarınızı açarak ödeme alabilir
ve çevrimiçi işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında bir şirket kurmak, sadece en güncel yasal mevzuatı tam anlamıyla bilmeyi gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda süreçte yapılan küçük bir hata dahi müşteri için zaman ve para kaybına yol açabilir. GloBridge gibi güvenilir ve profesyonel bir danışmanlık şirketi ile çalışmak yapmak hayati önem taşır, çünkü uzmanlıkları, özel hizmetleri, yasal uyumlulukları, ağ ve bağlantıları ile sürekli destekleri, iş kurma sürecinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını garanti eder.

Amerika’da Şirket Kurmak için Amerika’ya gitmeniz gerekmemektedir. GloBridge’in uzman ekibi sizler için gerekli dökümantasyonları hazırladıktan sonra 7 iş günü içerisinde şirket kuruluşunuz online bir biçimde tamamlanmaktadır.

Amerika’da LCC ve C-Corp olarak iki farklı şirket türü vardır. Bu şirket türleri işletme ihtiyaçlarına göre farklı avantajlar sunmaktadır. Sizlere en uygun şirket türü için GloBridge olarak profesyonel hizmet vermekteyiz.

Amerika’da Lokal Banka hesabı açabilmeniz için şirket sahiplerinin SSN (Sosyal Güvenlik Numarası) olması gerekmektedir. SSN ise sadece Amerika vatandaşlarına verilir. Dilerseniz sizlere farklı ülkelerde Lokal Banka hesabı açabilir, paralarınızı ve yatırımlarınızı bu bankalarda kolaylıkla yapabilirsiniz.